5 Lt  Zeytinyağı + 550 gr Doğal Zeytin ve Seramik Yağ Şişesi Hediye
5 Lt  Zeytinyağı + 550 gr Doğal Zeytin ve Seramik Yağ Şişesi Hediye

5 Lt Erken Hasat Soğuk Sıkım Edremit + Edremit cinsi kırma zeytin + Tekir cinsi çizik zeytin + Gemlik cinsi siyah zeytin 

Marka : Belenna

Ramazan'a Özel Paket

 

5 Lt Erken Hasat Soğuk Sıkım Edremit
Edremit cinsi kırma zeytin
Tekir cinsi çizik zeytin
Gemlik cinsi siyah zeytin 

 Tarihte Lidya Havzası diye bilinen Bin Tepeler Bölgesi ve Büyükbelen Ovası zeytinlerinden elde edilen ürünlerin, maksimum 8 saat içinde kontinü sistem fabrikamızda el değmeden üretilmesiyle çıkarılan yağlardır. Yağlarımız soğuk ve normal sıkım yöntemleri ile üretilmektedir.

 Soğuk sıkım yöntem ile üretilen yağlarımız max. 24 °C, normal sıkım yöntemi ile elde edilen yağlarımız ise max. 32 °C sıcaklıklarda elde edilmektedir. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen yağlarımız genellikle filtresiz ve filtreli olarak sınıflandırılmakta ve seperasyon işleminde kesinlikle su kullanılmamaktadır.

 Mevsimsel olarak yağlarımız erken hasat ve olgun hasat olarak da tanımlanmaktadır. Erken hasat zeytinyağı, henüz yeşilken toplanan zeytinlerden sıkılan, meyvemsi aroması yüksek, çimen kokulu ve asit oranı düşük natürel sızma zeytinyağıdır. Olgun hasat zeytinine göre daha az ama daha kaliteli yağ elde edilir. Olgun Hasat zeytinyağı ise zeytin tanelerinin siyaha döndükten sonraki hali ile hasat edilmesiyle elde edilir. Ortaya çıkan yağ erken hasada göre daha soft bir tada sahiptir, elde edilen yağlar altın sarına yakın gövdeli yağlardır.

 Sofralık zeytinlerimiz ise yine Büyükbelen Havzası’nda elde edilmektedir. Gemlik cinsi olan zeytinlerimiz tamamen doğal ortamında tuz ile olgunlaştırılırken, tekir cinsi yeşil zeytinlerimiz doğal ortamında salamura edilerek tatlandırılmaktadır. Edremit cinsi yeşil zeytinlerimiz ise Çanakkale Bölgesi’ndeki zeytin ağaçlarımızdan elde ettiğimiz ürünlerimizden doğal salamura ortamı ile elde edilmektedir.

 Zeytinyağlarımız tamamen cam şişelerde, klimatize edilen depolarımızda saklama koşularına uygun bir şekilde krom tanklarda muhafaza edilirken, zeytinlerimiz özel steril ortamlarda işlenip paketlenmektedir.